Українська правда

НОВИНИ

Європарламент: закон про "іноагентів" загрожує вступу Грузії в ЄС і НАТО
18.04.2024 12:11

У Європарламенті заявили, що ухвалений у першому читанні в Грузії закон про "іноагентів" є атакою на незалежні ЗМІ та громадянське суспільство і ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію країни. Депутати закликали уряд і парламент Грузії не розчаровувати прагнення більшості грузинського народу.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на спільну заяву провідних депутатів Європарламенту

Дослівно: "Цей закон, який вчора пройшов перше читання у парламенті, є нападом на незалежні ЗМІ та організації громадянського суспільства. Він несумісний з цінностями та демократичними принципами ЄС. Він суперечить амбіціям Грузії щодо членства в ЄС і ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію країни".

Деталі: Депутати "глибоко стурбовані" повторним внесенням керівною партією Грузії законопроєкту "Про прозорість іноземного впливу".

Вони закликали уряд і парламент Грузії не розчаровувати прагнення більшості грузинського народу та співпрацювати з національними та міжнародними партнерами для забезпечення сприятливого робочого середовища для організацій громадянського суспільства.

Депутати стурбовані повідомленнями про те, що спецпризначенці застосовують силу для розгону незгодних із ухваленням законопроєкту.

"Право на мирні протести є основоположним правом і його потрібно суворо поважати, особливо в країні, яка прагне стати членом ЄС. Будь-яке невибіркове застосування сили проти мирних протестувальників не може бути виправданим. Ми закликаємо грузинське керівництво забезпечити захист свободи слова та зібрань і уникати будь-якої ескалації насильства", – йдеться у заяві.

Передісторія:


^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"