Українська правда

БЛОГИ

Олег Симороз: Удар по ''Епіцентру'' в Харкові або як жадоба Герег допомогла російським терористам забрати життя цивільних людей
15.06.2024 09:48


25 травня чорний день для Харкова та всіх українців. В цей день російські терористичні війська завдали удару двома керованими авіаційними бомбами УМПБ Д-30СН (може запускатися також і з землі) по обʼєкту цивільної інфраструктури в Харкові – будівельному гіпермаркету "Епіцентр" по вулиці Героїв Праці (30 км від кордону з рф), внаслідок чого загинули 19 людей, серед яких як працівники, так і відвідувачі магазину.


Отже, в компанії "Епіцентр" після удару заявили, що "Після оголошення повітряної тривоги персонал зробив все можливе задля якнайшвидшої евакуації відвідувачів та співробітників. Проте, два удари по центральній частині будівлі відбулися за лічені хвилини після отримання сигналу про небезпеку".


Але аналізуючи певні факти можна впевнено констатувати, що адміністрація "Епіцентру" банально збрехала про евакуацію. Повітряна тривога 25 травня розпочалася о 08:58 і тривала аж до 05:24 наступного дня, 26 травня. Тобто ще з самого ранку магазин, який відчиняється о 9 ранку не мав права працювати. Втім, як вже це часто буває "Епіцентр" проігнорував повітряну тривогу 25 травня. За 7 ГОДИН о 15:59 дві російські бомби вразили магазин спричинивши пожежу. Ще раз! У "Епіцентру" було СІМ ГОДИН, щоб закрити магазин та евакуювати людей.


З відеозапису камер спостереження із середини магазину ми бачимо, що ніяка евакуація не проводилась. В момент вибуху працівники магазину та покупці перебували в середині та обирали товар. Це відео остаточно спростовує офіційні заяви компанії "Епіцентр" та свідчить про те, що адміністрація свідомо проігнорувала сигнал повітряної тривоги наражаючи людей на смертельну небезпеку.

В кращих традиціях лицемірства "Епіцентр" повідомив про те, що вони виплатять мільйон гривень сімʼям загиблих, тобто родина Герег оцінила забране життя людей через їхню ж жагу до прибутку у 24 тисячі доларів, це дохід навіть не одного їхнього магазину за день...

Для чого "Епіцентру" так нагло брехати та ще й першими писати про нібито евакуацію? Все дуже просто, насправді їм чхати на свої працівників та безпеку відвідувачів, все у родини Герег вимірюється в грошах. Відтак, якщо б зʼявились питання щодо ігнорування повітряної тривоги, то їхні магазини могли в майбутньому змусити закриватися під час повітряної тривоги, а це збитки, а родині Герег треба ж якось заправляти свій вертоліт...


Враховуючи, що цю інформацію ніде раніше не публікували, то я публічно звертаюсь до Офіс Генерального прокурора з повідомленням про вчинення посадовими особами компанії "Епіцентр К" кримінального злочину за частиною 3 статті 367 (Службова недбалість, яка спричинила смерті людей) Кримінального кодексу України. Більше того, працівники "Епіцентру" анонімно повідомили, що вказівку ігнорувати повітряну тривогу їм надсилає центральне керівництво, яке посилається на рішення власників – родину Герег. Ця схема була відпрацьована ще під час коронавірусних обмежень, тоді "Епіцентр" один з небагатьох великих магазинів зі сфери послуг, яким вдалося обійти обмеження щодо роботи.


Нагадую, що Олександр Герега є чинним народним депутатом України, у 2014 році він голосував за диктаторські закони, а нещодавно журналіст Максим Савчук редакції Схеми "Радіо Свобода" викрив його компанії "Епіцентр" та "Нова лінія" у веденні бізнесу на окупованих територіях. За цим фактом наша команда Народовладдя в судовому порядку відкрила кримінальне провадження, однак правоохоронні органи цю справу саботують, а ні ми як заявники, а ні Гереги досі не були навіть допитані.

Тут потрібен розголос, бо родина Герег не вперше порушує закон, а нинішнє їхнє положення вказує на те, що без тиску суспільства не вдасться навіть порушити реальну справу проти цих покидьків. Я не хочу, щоб за цю трагедію відповідав якийсь менеджер середньої ланки, який під погрозою звільнення просто виконував розпорядження вищого керівництва. За те, що сталося в Харкові, те, що цих людей можна було врятувати якби не чиясь жадоба, за це все має персонального відповідати Олександр та Галина Гереги, а також топменеджмент компанії "Епіцентр"!

^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"