Українська правда

БЛОГИ

Олег Симороз: Аналіз декларації Віталія Кличка. Маєток із захопленим берегом київського моря та брат мільйонер-боржник.
02.04.2024 09:14


Проаналізував декларацію мера міста Києва Віталія Кличка за 2023 рік. І хоч його офіційний дохід за рік становила лише заробітна плата, тут все ж таки багато цікавого.


По-перше, вітаю Віталія Володимировича з придбанням в розпал війни маєтку під Києвом в Лютіжі на 785 квадратів за 69 млн грн. Дуже показово, що Кличко вказав цей маєток у своїй власності лише зараз, коли вже всім стало очевидним, що він туди переїхав на постійне проживання.


Про цей будинок нам було відомо давно. Це величезний двоповерховий маєток на 785,5 квадратних метрів, власний пірс, яхт-клуб та дебаркадер, схожий був у Януковича у Межигір'ї. З укриттями в столиці у Віталія Кличка не склалося, от вимушений він був переїхати під місто від недолугої київської влади. На цій ділянці є не просто укриття, а цілий бункер. Поруч із заміським особняком мера Києва знаходиться елітне котеджне містечко New Haven Luxury Village на території якого є вертолітний майданчик, СПА-центр, марина для яхт та тренажерний зал.


Віталій Володимирович святкував там свій день народження у 2020 році, а відвідував він його починаючи зі своєї першої каденції мера. Весь цей час там тривали будівельні роботи.


Найабсурдніше – це те, що маєток збудовано в рекреаційній захисній смузі Дніпра. Кличко згадав початок свого буремного життя та в кращих традиціях рекету вибачте за жаргон – просто "віджав" набережну, яка за законодавством має бути у вільному доступі громадян як землі водного фонду. Так, це пляж київського моря, був... тепер там паркан з колючим дротом та охорона Кличка.

Основна ділянка на 10 гектарів в довгостроковій оренді у такого собі ТОВ "Вишгородлісбуд", засновниками якого є Павло Рябкін – нардеп 7 скликання від УДАРУ, колишній заступник Кличка, а нині посол України в Китаї та Ганна Старостенко заступник Кличка у КМДА та депутат Київради від партії "УДАР Віталія Кличка", остання є однією з найбільш наближених до Кличка осіб, яка працює з ним ще з самого початку його політичної карʼєри.

Сам Кличко декларує діляночку на 25 соток на якій безпосередньо розташований маєток. В кінці 2023 року Лютізька сільська рада Вишгородського району Київської області передала йому цю ділянку на підставі розміщення там нерухомості.


По нерухомості в Києві без змін. Пентхаус на Богдана Хмельницького площею 251,8 метра квадратних.


По автомобілях без змін. Кортеж з трьох Toyota Sequoia, які записані на брата мера Кличка. Задекларовано також причіп Ironhorse Widebody 2013 року випуску та автомобіль Land Rover Discovery 2013 року випуску, яким Кличко не користується.


Заробив Кличко виключно через заробітну плату за основним місцем роботи – 1 млн 003 636 грн, або приблизно 83 тисяч на місяць. Інших доходів, зокрема від спортивних подій про які так любить розповідати Кличко, немає.Кличко продовжує розігрувати виставу з "боргами". Так, він знову вчергове позичив кошти своєму брату Володимиру, який більшість свого життя є доларовим мільйонером. Сума позики – 2 млн 200 тисяч Євро та 150 тисяч доларів США.


Кличко молодший у грудні 2023 року тільки повернув меру Києва грошовий "борг" у розмірі 6,75 млн грн. А в загальному Кличко старший у 2023 році набув активів від молодшого брата у розмірі 257,16 млн грн. Мета цієї операції дуже проста – легалізація брудних грошей, або відмивання активів якщо бути точнішим. Саме тому в цьому всьому приймає участь його найближча людина. Історія дуже не нова. Аналізуючи декларації Віталія Кличка ми бачимо, що ця операція з відмивання почалася у 2020 році з "позики" Кличку молодшому від Кличка старшого 7,3 млн євро і 277,8 тис доларів США. Цю історію використовують більшість корупціонерів країни, щоб у разі слідчих дій швидко легалізувати незадекларовані активи як "повернення боргу", тому корупціонерам завжди хтось "винен".

Я знаєте єдиного не можу зрозуміти. Як Кличку дозволили "віджати" землі водного фонду та будувати в рекреаційній зоні. Ось тут не треба розповідати про "велику боротьбу з Офісом Президента", без "договорняку" з якими було просто нереально туди переїхати. Ну "не можу зрозуміти" – це звісно іронія. Все я можу зрозуміти. Ми Народовладдя ще у 2019 році донесли киянам інформацію, що через кума Єрмака нардепа Миколу Тищенка Кличко мав контакти з Офісом Президента, де він зміг домовитись по ключовим для себе питанням. Так в Києві знову зʼявився Денис Комарницький, але це вже зовсім інша історія...

^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"