Українська правда

БЛОГИ

Тарас Кириченко: YOLO КУЛЬТУРА
30.04.2021 11:37


У всьому поганому шукай гарне. За що ми можемо бути вдячними ковіду?

Наприклад, за більш усвідомлене ставлення до свого життя.

Як казав мій улюблений професор з МІМ Макс Абрамович Гольцберг: "Більшість людей ходить на роботу не приходячи до тями".

Ковід змусив задуматись. І це – чудово.

The New York Times нещодавно презентував світу новий тренд YOLOYou Only Live Once або "живемо тільки раз". Новий етап усвідомлення мети власної діяльності. Що це означає?

Багато офісних робітників втомилися сидіти цілий рік вдома над своїми ноутбуками від дзвінка до дзвінка в ZOOM. Настільки втомилися, що готові ризикнути змінити стабільність на нову пригоду під назвою "справа мрії". Хтось наважується на нову роботу, а хтось взагалі, вирішує зійти з кар'єрного конвеєра та переставити свою кар'єрну драбину до іншої стіни.

Пандемія змінила пріоритети та дала розуміння, що життя може бути іншим. Історії людей, що своїм прикладом демонструють YOLO культуру:

1. Бретт Вільямс, 33-річний юрист з Орландо, під час Zoom-медитації: "Я раптом зрозумів, що просиджую за столом по 10 годин на день і відчуваю себе нещасним. І мені подумалося: "А що я втрачаю? Ми всі можемо завтра померти"". Він пішов з роботи, покинувши посаду партнера, щедру зарплату і велику компанію, щоб приєднатися до маленької команди, якою керував його сусід, і більше часу проводити з дружиною і собакою. "Я все ще юрист. Але я давненько не відчував такого наснаги від своєї роботи", – говорить він.

2. Олівія Мессер, 29-річний репортер в The Daily Beast, пішла з роботи в лютому, оскільки зрозуміла: робота з темою пандемії цілий рік вимотала і травмувала її. "Я відчувала себе настільки виснаженою, що здавалося, більше не знаю, як робити свою роботу", – каже вона. Репортер пішла з роботи, переїхала з Брукліна до Сарасота, ближче до батьків. З тих пір вона займається фрілансом та своїми хобі, на зразок малювання та плавання на байдарках.

YOLO цілком може стати основним робочим трендом цього року. Недавнє дослідження Microsoft показало, що понад 40% співробітників по всьому світу подумують про те, щоб змінити роботу.

Не всі приймуть найкращі рішення, але багато хто вийде з режиму автопілоту і зможе змінити своє життя на краще. А "краще" у кожного своє, свій шлях та покликання.

^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"