Українська правда

НОВИНИ

Фонд для України: Столтенберг каже, що сума €100 млрд ще не погоджена
03.04.2024 18:39

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни-члени ще дискутують щодо формату створення нового фонду підтримки України, до обговорення залучений і Київ.

Джерело: Столтенберг на пресконференції за підсумками зустрічі голів МЗС країн НАТО, передає кореспондент "Європейської правди" з Брюсселя

Деталі: Столтенберг уточнив, що ідею нового фонду під егідою Альянсу обговорювали із президентом Володимиром Зеленським, а сьогодні – з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

Він додав, що фонд є частиною зусиль НАТО з переведення підтримки на довгострокову й більш стабільну основу, і така підтримка охоплює "безпекову допомогу, а також навчання й фінансування".

"Підтримка України – це не благодійність. Це інвестиція в нашу власну безпеку. І сьогодні ми не ухвалили фінальне рішення про те, який формат ми утворимо. Але ми погодились розпочати планування", – уточнив генсек НАТО.

Це планування, продовжив Столтенберг, передбачає формулювання військовим керівництвом планів і пропозицій, на основі яких будуть розроблені остаточні рішення.

Нагадаємо: Генсек Альянсу заявив, що союзники мають забезпечити підтримку України в довгостроковій перспективі на тлі обговорень щодо пропозиції фонду на 100 млрд євро.

Як стало відомо "ЄвроПравді", дискусії щодо створення нового багаторічного фонду підтримки України в межах Північноатлантичного альянсу, як очікується, триватимуть до саміту НАТО, що має пройти в липні.






^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"