Українська правда

НОВИНИ

Іран випустив нову модифікацію "Shahed"
20.11.2023 21:12

В Ірані представили новий реактивний ударний безпілотник Shahed-238.

Джерело: "Мілітарний" з посиланням на іранські медіа

Деталі: На виставці, де був присутній верховний лідер Аятоли Хаменеї, Іранський університет аерокосмічних наук та технологій "Ашура" представив реактивну модифікацію "Shahed-136", що отримала назву "Shahed-238".

Вона представлена у трьох версіях з різними системами наведення.

Дослівно: "Фюзеляжі усіх трьох безпілотників мають нехарактерний для іранських БПЛА чорний колір, що може бути пов’язано із застосуванням радіопоглинаючих матеріалів. Однак, наразі жодних підтверджень цьому немає.

Окрім класичного варіанту з автономною системою наведення по інерціальній системі та сигналам GPS, також показали варіанти з інфрачервоною/оптичною та, ймовірно, радіолокаційною системами наведення.

Версія з інфрачервоною/оптичною системою наведення може застосовуватись для ураження теплоконтрастних цілей, зокрема, важливої військової техніки в тилу супротивника".

Деталі: За наявними даними, безпілотник завдяки радіолокаційній ГСН може стати аналогом протирадарних ракет, що наводяться на випромінювання пошукових РЛС. Такий засіб може бути корисним для нейтралізації  та прориву систем ППО.

Технічні характеристики Shahed-238 залишаються невідомими. Реактивний двигун повинен забезпечувати високу швидкість, однак платою за це мала стати зменшена дальність польоту.

Під час демонстрації прототипу було показано запуск з розігнаного автомобіля. Однак, як і у попереднього Shahed-136, дрон мав би зберегти можливість запуску зі стаціонарної платформи з використанням твердопаливного прискорювача.


^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"