Українська правда

НОВИНИ

Наєв розповів, як оголошував винагороду за розбиту переправу окупантів через Сіверський Донець
20.11.2023 18:37

Командувач Об'єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв розповів, що у весною 2022 року оголошував змагання із грошовою винагородою серед військових для тих, хто першим зруйнує понтонний міст окупантів через Сіверський Донець в районі Білогорівки.

Джерело: Наєв у колонці для "Укрінформу"

Деталі: Розповідаючи про те, як зупиняли ворога на Ізюмському напрямку весною 2022 року Наєв згадав, що "ворог вирішив просунутись через Сіверський Донець на ділянці Дронівка-Серебрянка-Білогорівка".

Пряма мова: "Пам’ятаю, як ворог намагався прорватись через Сіверський Донець. Напередодні я пішов спати десь о 3 годині ночі, а вже о 5 ранку прокинувся і прибув на пункт управління. Там мені доповіли, що ворог навів перший понтонний міст. Необхідно було шукати якесь креативне рішення. І я оголосив змагання: той, хто першим зруйнує цей міст, отримає грошову премію та буде представлений до державної нагороди. І вже з годину мені доповіли, що завдання виконане.

Проте ворог не відмовився від своїх планів і продовжив спроби навести мости. Тому командиру 26 артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича полковнику Сергію Марценюку було поставлено завдання: намагання навести переправу – своєчасно виявляти і перешкоджати цьому, а в разі наведення таких мостів – знищувати їх.

Бойова робота тривала протягом 9 діб, з 4 по 13 травня 2022 року. Українське військо зірвало дві спроби побудувати переправу, а 4 вже наведених понтонних мости знищило. Врешті-решт противник відмовився від форсування річки, і затопив у водах Сіверського Донця свої танки, аби вони не дісталися нам".

Передісторія:


^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"