Українська правда

НОВИНИ

Севастополю вирішили зберегти статус до деокупації Криму
14.01.2020 08:45
У доопрацьованому проекті закону щодо внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади у статті 133 місто Севастополь згадується як окрема адміністративно-територіальна одиниця України.

У проекті закону щодо внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади пропонується все ж залишити за Севастополем особливий правовий статус.

Джерело: постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич у Facebook

Деталі: У доопрацьованому проекті закону щодо внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади у статті 133 місто Севастополь згадується як окрема адміністративно-територіальна одиниця України.

Відповідна правка була внесена за зверненням постійного представника президента України в АР Крим, яке було направлене комісії з питань правової реформи від голови робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій в листопаді 2019 року.

Пряма мова Кориневича: "Ми залишаємося на позиції, що жодне місто України не повинно мати спеціального статусу.

Але допоки АР Крим та м. Севастополь є тимчасово окупованими територіями і обидві згадуються у резолюціях міжнародних організацій, і допоки статус Криму на рівні Конституції не змінено, видається за доцільне, з метою дотримання сталості позиції України на міжнародній арені, залишити м. Севастополь як окрему адміністративно-територіальну одиницю у Конституції України...

АР Крим і місто Севастополь – це Україна".

Дослівно звернення: "Обидві адміністративно-територіальні одиниці (АР Крим та м. Севастополь) були окуповані Російською Федерацією в березні 2014 року... в усіх документах міжнародних організацій під час згадок про Крим згадують "The Autonomous Republic of Crimea and the city of Sevastopol (Ukraine)".

... незгадування м. Севастополь у Конституції України може призвести до пропагандистських тверджень держави-окупанта про те, що Україна "відмовилася" або "забула" про Севастополь.

... ці доводи... вони мають значення для відстоювання політичної позиції України на міжнародній арені про те, що на території Кримського півострова ми маємо дві окуповані адміністративно-територіальні одиниці і завжди згадуємо про обидві.

У зв‘язку з цим просив би розглянути питання щодо залишення у статті 133 проекту закону окремої згадки про м. Севастополь".

Довідково: Мінрегіон підтримав доопрацьований законопроєкт. Комітет із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування запропонував комітету з питань правової політики включити законопроєкт до порядку денного сесії та направити його до Конституційного Суду.

Читайте також: Округи та префекти. Як в Україні можуть з'явитися "смотрящіє" від Зеленського 

Передісторія:


^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"