Українська правда

НОВИНИ

Попри підозру Мангера можуть лише запросити у суд – Луценко
11.02.2019 13:34
"Завдяки зміненому в часи Януковича Кримінально-процесуальному кодексу навіть у цій ситуації, після підозри у вчинені вбивства, ми не маємо права затримати пана Мангреа, а маємо запросити його прослідувати до суду для обрання запобіжного заходу", – заявив Луценко.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що взяти під варту голову Херсонської облради Владислава Мангера може лише суд, правоохоронці його затримати не можуть.

Про це він заявив на брифінгу 11 лютого у Києві, коментуючи хід розслідування нападу на активістку Катерину Гандзюк, у результаті якого вона померла. 

"Завдяки зміненому в часи Януковича Кримінально-процесуальному кодексу навіть у цій ситуації, після підозри у вчинені вбивства, ми не маємо права затримати пана Мангреа, а маємо запросити його прослідувати до Печерського суду для обрання запобіжного заходу", – заявив Луценко.

"Звичайно, ми здійснили всі можливі заходи безпеки в рамках чинного законодавства, і впевнений, що пан Мангер буде у Печерському суді разом зі своїми захисниками, а суд обере безальтернативний запобіжний захід, який передбачає закон, – арешт", – уточнив він.

Генпрокурор сказав: "На жаль, чинна Конституція передбачає тільки затримання людини, яка готується до вчинення злочину, або безпосередньо при вчиненні злочину"

"Також стаття 208 Кримінально-процесуального кодексу про так зване невідкладне затримання передбачає, що це може відбутися виключно під час скоєння злочину або якщо на певну особу в ту ж мить після скоєння злочину вказують присутні", – додав він.   

"Тобто затримання навіть кілера, навіть ґвалтівника, навіть інших осіб, яких підозрюють в особливо тяжких злочинів за час після цієї миті уже не є законним. Так звучить норма КПК", – наголосив Луценко.

"Тому ми змушені запрошувати пана Мангера до Печерського суду, супроводжувати його в рамках закону. В разі, якщо він відмовиться – тільки в цьому випадку – ми можемо звернутися до суду для примусового приводу його до суду", – сказав він.

Генпрокурор запевнив, що "оперативні служби забезпечать перебування пана Мангреа під контролем Служби безпеки України"

Речниця Луценка Лариса Сарган уточнила, що запобіжний захід для Мангера обиратиме Шевченківський райсуд Києва.

Раніше 11 лютого голові обласної ради Херсонської області Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Нагадаємо:


^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"