Українська правда

НОВИНИ

ЄС НЕ ВИКЛЮЧАЄ "ГЛИБОКИХ НАСЛІДКІВ" ДЛЯ УКРАЇНИ
11.10.2011 15:15
Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського райсуду Києва в справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко

Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського райсуду Києва в справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.

Про це заявила від імені Євросоюзу верховний представник ЄС з зовнішньої політики Кетрін Ештон, говориться в повідомленні прес-служби Євросоюзу

"Вердикт був винесений внаслідок судового процесу, який не поважає міжнародні стандарти щодо справедливого​​, прозорого і незалежного судового процесу, до яких я неодноразово закликала у своїх попередніх заявах", - йдеться в її декларації. 

"Це, на жаль, підтверджує, що юстиція застосовується вибірково в політично мотивованих переслідуваннях лідерів опозиції і членів колишнього уряду", - констатує Ештон.

"Це особливо розчаровує у випадку з країною, яка в даний час обіймає посаду голови Комітету міністрів Рада Європи", - заявила вона.

ЄС закликає українську владу "забезпечити чесний, прозорий і безсторонній процес по будь-якій апеляції в справі Тимошенко й по інших судових розглядах, що мають відношення до членів колишнього уряду", говориться в заяві.

Ештон зазначає, що ЄС реагуватиме на дії української влади в цих царинах.

"Те, як українська влада в цілому поважатиме універсальні цінності та верховенство права і, зокрема, як вона поводитиметься у цих справах, несе ризик глибоких наслідків для двосторонніх відносини ЄС - Україна, включаючи укладення угоди про асоціацію, наш політичний діалог і нашу співпрацю в ширшому плані", - сказано в заяві.

У свою чергу, офіційний представник голови Європейської зовнішньополітичної служби Майя Коцьянчич заявила, що Євросоюз може переглянути політику у відношенні України у зв'язку з вироком Тимошенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".


^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"