Українська правда

БЛОГИ

Сергій Позняк: ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ВЕТЕРАНСЬКЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ПОТРЕБУЄ ДОПРАЦЮВАННЯ
20.11.2023 19:20
Асоціація підприємців-ветеранів АТО надзвичайно вдячна комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів та Підкомітет ВРУ з питань соціального захисту прав ветеранів за таку важливу ініціативу

13 листопада 2023 року у Верховна Рада України зареєстровано законопроект N10258 "Проект Закону про ветеранське підприємництво".

Законодавче закріплення терміну "ветеранське підприємництво" та врегулювання діяльності на законодавчому рівні є вкрай важливим та необхідним, АЛЕ точно не в такій редакції.

Ми вдячні за можливість долучення голови #АПВА Сергія Позняка та її фахівців до обговорення цього законопроєкту, але На жаль, жодні пропозиції, зауваження та аргументи, які АПВА надавали в процесі створення, редагування та обговорення цього Законопроекту не були враховані. Такі дії призводять до негативних наслідків для членів Асоціації, яких фактично стосується дане законодавство.

Саме ветерани війни та члени їх сімей є тією цільовою аудиторією, задля захисту інтересів якої приймається законодавство про ветеранське підприємництво.

Більш того, разом з цим Законопроектом одночасно мали б бути подані та зареєстровані і інші законопроекти про внесення відповідних змін до законів України, зокрема до Закону України "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту", Закону України "Про зайнятість населення" та інших.

Також не передбачається внесення змін до Господарського кодексу України щодо визначення поняття "Ветеранське підприємництво", а пропонується лише поняття "соціального підприємництва", що є різними за своєю природою та суттю поняття, які не є тотожними.

Саме Відсутність законодавчого врегулювання "ветеранське підприємництво" робить неможливим подальшу реалізацію запропонованого закону.

Розділ про визначення бізнесу ветеранським створює суттєве підґрунтя для зловживань і корупції та не містить жодних запобіжників.

Викладення окремих положень та термінів, зокрема щодо суб'єктів ветеранського підприємництва, є суперечливими та викладеними таким чином, що містить в собі корупційні ризики і потенційні зловживання Законом, оскільки немає умов, які б обмежували від зловживань.

І це, тільки деякі з моментів, що, на жаль роблять цей законопроєкт неробочим та ризиковим.

З усією повагою до ідеї створення та прийняття Закону України "Про ветеранське підприємництво", вкрай необхідним є залучення Асоціації підприємців – ветеранів АТО до обговорення і формування тексту даного законопроекту. Надважливою задачею є перегляд його змісту та врахування зауважень ветеранської спільноти. Збереження прозорості, участі ветеранів у формуванні законодавства та врахування актуальних реалій військових подій є критично важливими для успішної реалізації законодавчих ініціатив.

^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"