Українська правда

БЛОГИ

Олександр Лємєнов: ''Матінка Кураж'' від команди Тимошенко
17.11.2023 10:56


Вже неодноразово згадував про окремих парламентарів, що тим чи іншим чином дискредитують нашу державу в очах західних партнерів. Серед яскравих депутатів в будівлі під куполом знову виділився народний депутат від ВО "Батьківщина" Вадим Івченко.

Ми вже описували його спроби фронтувати інтереси біглого олігарха Костянтина Жеваго в контексті збереження впливів за Білоцерківською ТЕЦ, яка майже 10 років знаходиться в заставі по кредиту, отриманому від банку зазначеного олігарха. Гроші, звісно, олігарх вкрав.

Та й там стільки співпадінь в позиції і копі-пасту в заявах від Івченка та офшорки Mulberry Investment LTD, що контролюється Жеваго, що пальців на руках не вистачить для перерахунку.

Звісно, нардеп "віднєкується", списує це на політичний тиск, а також прикриває свої та жевагівські корпоративні інтереси, щоб ТЕЦ залишилась в руках олігарха. Не так давно вони навіть список позовів подали, "перебираючи суддів", щоб отримати підконтрольного служителя Феміди, що винесе "обєспєчку" і заборонить продавати ТЕЦ Білоцерківській громаді.

Короткий відступ. Свого часу по Івченку навіть проводили перевірку в НАЗК. А потім – опублікували рішення, що він зазначив недостовірні відомості про про об'єкти нерухомого майна, якими користується, як і нерухомість, якою користуються його діти, забув про подарунок у негрошовій формі, забув про позички (до слова, якщо кому цікаво, я можу деталізувати кому і скільки коштів в Білій Церкві Івченко винен, це буде феєрично), не вказав дані про правочини, за якими придбав і продав об'єкти нерухомості. Зрештою, ми не здивовані.

Але перейдемо до ключового, що вкрай здивувало всіх, хто від мене дізнався про цю історію.

Деталізую. Вадим Івченко спершу перебував в складі Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики з 9 серпня 2019 року по 6 жовтня 2022 року. Чому аграрка? Там зосереджені його певні інтереси, та і нардеп Іван Кириленко не є чужою для Вадима людиною, уму-розуму навчить.

Проте вже під час повномасштабної війни Івченко чомусь вирішив змінити комітет, з "аграрного" на "нацбезпеку, оборону та розвідку". Ну що ж, має право, стоїть на захисті державницьких інтересів. Однак, тут є цікавий момент. Розповідаємо.

Перейшовши до "оборонного" комітету Ради, Івченко постійно катався за кордон. За моїми даними, десь близько 20 разів.

Мета задекларована прекрасна – домовлятися за зброю, проводити перемовини з міжнародними партнерами, репрезентувати українським політикум тощо.

Загалом, Івченко катався закордон, використовуючи то дипломатичний паспорт, то закордонний. Пару разів йому давали дозвіл від керівництва ВРУ.

Виїзди проходили через пропускні пункти Краківець, Ягодин, Рава-Руська, Устилуг. Все почалось з 6 травня 2022 року і продовжувалось до початку листопада 2023 року. Перелік автомобілів доволі цікавий: Mercedes-Benz (KA6630CC), Land Rover (BH7975MT), Land Rover (AA3188II), Volkswagen (AC4833BI), Subaru (AX4327KB), Mercedes-Benz (KK7732).

Немає сумнівів, що нардеп Івченко їздив відстоювати інтереси задля підвищення обороноздатності країни. Не просто ж так він перейшов з "аграрного" в "оборонний" комітет Верховної Ради. Справжній патріот. І як відповідальний парламентар, член фракції "Батьківщина" почав розбудовувати бізнес-структури, щоб збільшити постачання зброї та відновлювати згодом Україну. Дивно тільки, що розуму вистачило все реєструвати особисто на себе. Отож, уважно читаємо.

Перша компанія – Global GMO (код – 5272674927). Місце реєстрації – Варшава (Польща).

За нашою інформацією, Вадим Івченко видав довіреність на придбання 49% статутного капіталу компанії. Зареєстрована: 3 березня 2012 року. Статутний капітал – 5000 злотих.

Види діяльності, а тепер згадуємо про відбудову України, наступні:

41.20. Будівельні роботи, пов'язані з будівництвом житлових і нежитлових будівель

43.11.З Розбирання та знесення будівель

43.12. Підготовка території під будівництво

43.39. Виконання інших будівельних опоряджувальних робіт

68.20. Оренда та управління власним або орендованим нерухомим майном

68.31. Ріелторська діяльність

68.32. Управління нерухомим майном, що здійснюється на комісію

77.32. Оренда та лізинг будівельних машин та устаткування

81.10. Допоміжна діяльність, пов'язана з підтриманням порядку в будівлях

81.21. Неспеціалізоване прибирання будівель і промислових приміщень.

Думаю, Вадим Івченко просто хоче допомогти у відбудові України після війни, не інакше. В його патріотичних поривах я сумнівів не маю. Цікаво, це буде відображено в НАЗК?

Primary Weapons System Poland (код – 7272866036). Місце реєстрація – місто Лодзь (Польща). Нещодавно Івченко видав довіреність на продаж 30% статутного капіталу цієї компанії.

Що цікаво, зазначена компанія вже змінили назву на "Vera Weapons". Ми не помиляємось, бо ідентифікаційний номер контори незмінний. Статутний капітал – 100 тисяч злотих. Станом на сьогодні власником контори на 100% є Адам Домінік Вишневський. Проте, до 19 вересня 2023 року, 30% акцій належали Вадиму Івченку.

Голова правління компанії – Едіта Магдалена Вишневська.

Член правління компанії – Адам Домінік Вишневський.

Я буквально переконаний, що нардеп Вадим Івченко не тільки вирішив спрямувати свої зусилля на відбудову під час війни, але й допомогти, як компанія-прокладка, збільшити постачання зброї до України для спротиву російській агресії.

Самі переконайтесь, який потужний перелік видів економічної діяльності має ця компанія:

47, 78, З, Роздрібний продаж іншими новими товарами, що управляються в спеціалізованих магазинах.

2. Предмет іншої діяльності підприємців

1) 1 – 25, 40, Z, Виробництво зброї та боєприпасів.

2) 1 – 20, 51, Z, Виробництво вибухових речовин.

3) 1 – 32.99, Z, Виробництво іншої продукції в іншому місці, некласифікований.

4) 1 – 46, 69, Z, Оптова торгівля іншими машинами та обладнанням.

5) 1 – 47, 79, Z, Роздрібна торгівля б/у товарів в спеціалізовані магазини

6) 1 – 47, 91, Z, Роздрібний продаж домів, продажі поштою або інтернетом.

7) 1 – 46, 19, Z, Діяльність агентів з продажу товарів, різні види.

8) 1 – 47, 99, Z, Інші роздрібні продажі поза мережами.

9) 1 – 45, 19, Z, Оптовий та роздрібний продаж інших транспортних засобів, зокрема автомобілі, окрім мотоциклів.

Депутати працюють, не покладаючи сил. Титанічна праця, правда, шкутильгає по результатам на обидві ноги. В кожного свої політичні або вузько корпоративні інтереси. Знаєте, мені не тільки Івченко, але й інші парламентарі нагадуються cюжет повісті німецького письменника XVII століття Гріммельсгаузена "Життя пройдисвітки і бродяги Кураж".

Там головна героїня цього твору, як і по суті п'єса Бертольда Брехта, поставленого в театрі вже у ХХ столітті, доволі неоднозначна фігура. Проте на відміну від Гріммельсгаузена, Брехт не вибачав Кураж, як і не звинувачував її. Цілеспрямовано глядачам доносилось, що заробітки на війні стануть "ефектом відчуження" і показують нездатність героїні усвідомити катастрофічні наслідки її "військового бізнесу".

На жаль, сучасна свідомість українських політиків не далеко пішла від застарілих патернів поведінки, коли "війна призначена для того, щоб підзаробити". Адже ми маємо перемогти, а не сприяти збагаченню урядовців і народних депутатів.

^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"