Українська правда

БЛОГИ

Тимофій Бадіков: Шлях України до ЄС: Чому важливі показники вакцинації?
15.11.2023 22:01


В останньому звіті Єврокомісії, який аналізує виконання Україною умов для вступу в ЄС, одним із ключових зауважень у сфері охорони здоров'я було відзначено, що рівень охоплення щепленнями в Україні значно нижчий за глобальні рекомендації ВООЗ.Україні важливо врахувати, що європейська спільнота дуже серйозно ставиться до здоров'я та безпеки своїх громадян. Тому високі показники вакцинації для країни, яка прагне стати членом ЄС, є не просто бажаними, а обов'язковими. На жаль, в Україні через повномасштабну війну, рівень вакцинації залишається дуже низьким, що є серйозним викликом для країни на шляху до євроінтеграції.

Високі показники вакцинації свідчать не тільки про ефективну систему охорони здоров'я, але й про довіру населення до державних інституцій. Для України, з її європейськими амбіціями, досягнення цих стандартів є не тільки питанням охорони здоров'я, але й важливим кроком на шляху до визнання з боку ЄС.

Завданням України є не тільки подолання наслідків війни, але й праця над підвищенням рівня вакцинації, покращенням інфраструктури охорони здоров'я та зміцненням відносин з міжнародним інституціями.

Єврокомісія рекомендує підсилити комунікаційні заходи для забезпечення колективного імунітету.

В цьому році Україна зробила значний крок уперед, запустивши Національний портал з імунізації. Цей портал було запущено в кінці квітня 2023 року, під час Європейського тижня імунізації, і він став першим у країні профільним ресурсом, присвяченим вакцинокерованим інфекціям, щепленням та використання вакцин. На сайті vaccine.org.ua представлено вичерпну інформацію про вакцинацію в Україні, яка є корисною як для медичних фахівців, так і для широкого загалу.

Ця ініціатива також демонструє виконання зобов'язання України досягати європейських стандартів у сфері охорони здоров'я. Поліпшення системи імунізації і забезпечення високого рівня вакцинації є ключовими елементами, які допоможуть Україні наблизитися до виконання умов для вступу в Європейський Союз. Таким чином, Національний портал з імунізації стає не тільки інструментом для покращення здоров'я нації, але й символом прогресу України на шляху до євроінтеграції.

Національний портал з імунізації

Це інформаційний ресурс для медиків, студентів, фармацевтів та загалом усіх українців, які шукають доказову інформацію про вакцини та щеплення. На порталі консультують 18 експертів-медиків, які надають роз'яснення стосовно рутинної вакцинації, інформацію про 24 вакцинокеровані інфекції та їхню профілактику, ефективність вакцин. Для фармацевтів та медиків на порталі оновлюють інформацію щодо актуальних змін у нормативних документах. Також розміщують дані щодо захворюваності та наявності в країні вакцин.

Медики та науковці можуть долучитися до команди експертів порталу: публікувати свої статті та відповідати на запитання українців. Керівники медзакладів можуть пропонувати редакції новини про заходи у своїх лікарнях для пацієнтів. Для сімейних лікарів та медичних сестер, які працюють у кабінетах щеплень, користування порталом – це можливість швидко отримувати доказову інформацію та роз'яснення нормативно-правової бази.

Крім того, на порталі розміщені сценарії уроків, шкільних та позакласних заходів на тему щеплень для педагогів та вихователів.

Відправляйте свої пропозиції та побажання щодо діяльності порталу на електронну адресу [email protected].

Презентація Національного порталу з імунізації: https://bit.ly/npi-presentationДовідково:

Національний портал з імунізації створено ГС "Коаліція за вакцинацію" завдяки підтримці американського народу, наданій через агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту "Розбудова стійкої системи громадського здоров'я", який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров'я МОЗ України.

^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"