Українська правда

БЛОГИ

Роман Маселко: Кваліфікаційна фальсифікація суддів
12.06.2019 21:50


Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) пішла на фальсифікації заради залишення на посаді недоброчесних суддів.

Стало публічним те, про що уже давно усі здогадувались. Комісія настільки відверто і нахабно вирішила протягнути усіх недоброчесних суддів, що не витримав навіть дуже терплячий член кваліфікаційної комісії Андрій Козлов.

Сьогодні Комісія у пленарному складі (тобто за участі усіх діючих членів ВККС) почала розгляд питання про відповідність займаній посаді суддів, щодо яких Громадська рада доброчесності (ГРД) затвердила негативні висновки. Загалом за три дні заплановано розглянути 51 суддю. Серед них багато суддів Майдану, порушників правил декларування і володарів статків, які очевидно не відповідають їх скромним доходам.

Почалось усе з того, що Комісія, яка мала розпочати засідання о 9:30 чекала до 11:00. Знаєте чому? Бо були присутні лише 11 членів. Тобто необхідна кількість була, але проводити засідання не ризикнули, бо для того, щоб протягнути суддю з негативним висновком ГРД треба якраз 11 голосів. А один з членів Андрій Козлов – ненадійний, тобто не хоче голосувати за недоброчесних.

Щоб нейтралізувати "фактор Козлова" спеціально терміново викликали Сергія Прилипка, який в цей час виступав на судовому форумі.

Прилипко приїхав і Комісія запустили звичний конвеєр імітації перевірки. Дві судді одразу отримали добро Комісії, а от на третій – судді І.Грибан, яка забороняла Майдан у Чернігові щось пішло не так.

Ми бачили, як з нарадчої кімнати вискочив Андрій Козлов. Після цього вийшла Комісія і головуюча Валентина Устименко повідомила, що стосовно судді Грибан оголошено перерву.

А через декілька хвилин з'явився пост Андрія Козлова, де він фактично вказав, що перерву оголосили виключно тому, що не назбиралось цих 11 голосів.Перед продовженням засідання я з ще одним представником ГРД Вадимом Вальком мимоволі стали свідками телефонної розмови члена ВККС Сергія Прилипка з головою Сергієм Козьяковим. Він сказав, що було два голоси проти і що Козлов вибіг саме тому, бо замість рішення про звільнення судді Комісія чомусь вирішила зробити перерву.

Тобто було голосування, яке не набрало 11 голосів. Це значить, що рішення про відповідність судді займаній посаді не підтримано і суддя підлягає звільненню. Але очевидно, що ціль Комісії не очищення суддівських кадрів, а залишення на посадах максимальної кількості дискредитованих суддів. Тому і оголосили перерву.

Після початку засідання я звернувся до головуючої з вимогою повідомити, чи у нарадчій було голосування щодо судді. Я декілька разів повторив питання, але головуюча Устименко не відповіла, а сказала лише, що є рішення про перерву.

З цього стає очевидним, що саме так все і відбулось.

Тобто якщо раніше Комісія просто ігнорувала факти недоброчесності, то сьогодні пішла фактично на фальсифікацію результатів голосування. Зрозуміло, що після цього залишатись на засіданні не було жодного змісту.

Кожен додатковий день роботи цієї Комісії означає залишення на посаді десятків недоброчесних суддів.

Ми усі повинні мобілізуватись, щоб якомога швидше змінити Комісію та принципи її формування.


^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"