Українська правда

БЛОГИ

Альона Шкрум: Вето Президента на країну
15.05.2018 18:33


Пам'ятаєте таку гарну історію, як "реформа державного управління"?

Ту, що про реформу державної служби та державних інститутів влади, без якої точно не можуть нормально рухатися жодні інші реформи – вони просто тонуть в бюрократії, вічній корупції, неефективності прийняття й виконання рішень.

Реформи заговорюють, гублять по дорозі, обгортають красивими упаковками пусті кейси, заставляють "галочками" – роблять все, замість реальних швидких дій по зміні системи та наданні цій системі можливостей сталого розвитку уперед.

І, знаєте, що цікаво?

Реформу державного управління складають всього 3 рамкові закони.

1 – Закон про державну службу

2 – Закон про службу в органах місцевого самоврядування

3 – Закон про дипломатичну службу


Всі ці три закони – прийняті Верховною Радою.

Всі три пройшли складні дискусії, напрацювання, річні робочі групи, кожна поправка з тисяч була розглянута та професійно відпрацьована.

Два з них – були заветовані Президентом.

Обидва – заветовані з чисто політичної власної "хотєлки".


У випадку з Дип службою – Президент, бачите, проти навіть консультацій в парламентському комітеті з закордонних справ щодо кандидатур послів, яких він потім призначає. Проти консультацій у парламенті!

У випадку зі службою в органах – він вимагає конкурсів на посади заступників мерів, (які взагалі не є службовцями місцевого самоврядування, бо є політиками) щоб "приструнити" деяких конкретних "занадто самостійних" мерів.

Тут Президент чомусь забажав конкурсів, при тому, що перед цим лицемірно відмінив конкурси на посади голів місцевих державних адміністрацій і взагалі вивів цих найвищих державних службовців на місцях із держслужби!

Отакі вето пана Порошенка.

Дріб'язкові, як у дитини, яка загралася.


Проти дипломатів, проти 100 тисяч службовців місцевого самоврядування, проти децентралізації, яка дає нові можливості місцевому самоврядуванню, проти змін загалом.

Врешті решт, проти інтересів країни.


- – -

Завтра Законопроект про службу в органах місцевого самоврядування ми перереєструємо наново. І будемо починати все з початку, і ще поборемося за можливість фахової та професійної служби на місцях.

Але я не можу дати жодних гарантій, що новий закон не буде знову викинутий Президентом у смітник.

Бо правда в тому, що Президенту не потрібне самостійне місцеве самоврядування, як і не потрібна децентралізація чи професійні службовці.

Потрібні – пішаки, залякані та підконтрольні, без достойної оплати праці та гарантій своєі роботи, з єдиною метою – фальсифікувати та "забезпечити" вибори.


Жаль.

^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"