Українська правда

БЛОГИ

Віктор Уколов: Хто не пропускає закон про Антикорупційний суд?
14.11.2017 15:10


Я б не писав цього блогу, якби не сьогоднішнє голосування за відкликання депутатських законопроектів. Їх потрібно відкликати, бо згідно Регламенту ВР, навіть Президент не може вносити новий проект закону, поки не відкликано старі з тієї ж тематики.

Окрема тема навіщо було реєструвати законопроекти депутатам, якщо право вносити зміни у структуру судів, згідно закону про судоустрій, має лише Президент та й то за погодженням з Вищою радою правосуддя.

Так от сьогодні знову відкликати незаконні законопроекти, які застрягли в Раді, не вдалося – не вистачило голосів.

Найбільше голосів за ліквідацію "затору законопроектів" традиційно дала БПП – 60 ЗА, або 42% від загальної кількості 144 голосів поданих за нього. Жодного голосу ЗА не дали фракції, де переважно групуються депутати колишньої Партії регіонів.

Однак, постмайданівські партії, що декларують себе в опозиції, також дружно саботували голосування, бо жодна з них не проголосувала у повному складі ЗА: Самопоміч дала 18 з 25, Батьківщина – 7 із 20 і РПЛ – тільки 3 з 20 депутатів.

Простий підрахунок дозволяє стверджувати – навіть якби БПП проголосувала у повному складі, 138 голосів її депутатів також не вистачило б.

Схоже прийняття закону про Антикорупційний суд хоче Захід, українська громадськість і Президент.

Саме Петро Порошенко наполіг, щоб у проекті бюджету 2018 року було передбачене фінансування АК. Саме він вже двічі звертався до Верховної Ради з проханням створити Робочу групу для розробки законопроекту.

І сьогоднішній провал голосування якнайкраще свідчить про необхідність такої Робочої групи в парламенті.

Народні депутати... не спішать створювати Антикорупційний суд. Одні – тому, що можуть стати фігурантами справ, які там будуть розглянуті. Інші – щоб максимально підставити Президента під удар за невиконані обіцянки.

Неголосування за відкликання "затору законопроектів" виглядає як банальний шантаж. Проте, враховуючи значення подолання корупції, народні депутати шантажують не лише Президента, але й всю нашу країну.


^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"