Українська правда

БЛОГИ

Наталя Соколенко: 30 недоброчесних кандидатів залишаються претендентами на суддів НОВОГО Верховного Суду: що і коли з ними зробить Вища рада правосуддя?
08.08.2017 15:12


До уваги всіх, хто вболіває за успіх судової реформи і створення справді НОВОГО чесного, непідкупного, непідвладного (иншим гілкам влади чи олігархам) Верховного Суду: конкурс до Верховного Суду триває, поки він не "зразковий", хоч так його оцінив президент. Насправді, ще купу роботи треба виконати, аби можна було цей конкурс назвати зразковим.

У списку конкурсантів досі залишаються щонайменше 30 кандидатів, що дістали "чорну мітку" від Громадської ради доброчесності (ГРД) – висновок про цих кандидатів невідповідність критеріям доброчесності і професійної етики.

"Недоброчесна тридцятка" кандидатів до Верховного Суду, інфгорафіка Реанміаційного пакету реформ

Чому щонайменше? Бо, окрім висновків, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) ми подавали ще інформацію, що містила обгрунтовані сумніви у доброчесності кандидатів, але потребувала уточнення у джерел, до яких ВККС має доступ, а ми не мали. Наприклад, в ВККС є доступу до даних Податкової, а у ГРД такого доступу нема. Так от, щодо 80% кандидатів-фіналістів ми склали таку інформацію, однак ми не знаємо, чи перевіряла її ВККС.

Тепер ці висновки та цю інформацію передано до Вищої ради правосуддя (ВРП), яка поставить крапку у конкурсі до НОВОГО Верховного Суду – затвердить остаточний склад НОВОГО Верховного Суду.

Громадська рада доброчесності листом звернулася до Вищої ради правосуддя з питанням, коли буде розглянуто формат участі ГРД у роботі ВРП...Зважаючи на інформацію на сайті ВККС, ми орієнтувалися, що питання участі ГРД в роботі Вищої ради правосуддя буде розглянуто вже сьогодні на черговому засіданні. Та це питання в порядку денному поки не з'явилося. Дуже чекаємо, що вже найближче засідання Вищої ради правосуддя буде присвячено саме нашій спільні роботі над висновками та інформацію про недоброчесних кандидатів і їх відсіюванні з числа майбутніх суддів Верховного Суду.

Для критиків і скептиків нагадаю положення Закону України "Про Вищу раду правосуддя": у ст. 3 йдеться про те, що Вища рада правосуддя може залучити до своєї роботи Громадську раду доброчесності за її згодою. МИ ЗГОДНІ!

^ Догори | УКР | РУС
   Головна | Новини | Публікації | Колонки | Блоги
©2000-2015 "Українська правда"